Огляд бінокля Vortex Viper HD 10x50 WP

Вступ

Багатьом ще з дитинства знайоме бажання долучитись до загадкового світу спецслужб. Їхня діяльність завжди оповита таємницею, а техніка, якою вони оснащені, завжди «на голову» вища за звичайні цивільні засоби. Ця техніка проходить найсуворіший відбір та контроль, а бути постачальником для подібних структур – велика честь для будь-якого виробника. У 1949 році у структурі уряду США було створено Управління служб загального призначення (GSA), яке покликане управляти власністю уряду США, проводити закупівлі та підтримувати основи функціонування федеральних агентств та служб. GSA постачає продукцію для офісів уряду США, надає транспортні та офісні послуги, а також вирішує завдання оптимізації процесів управління. Бінокль, з яким ми сьогодні познайомимося, виробляється компанією Vortex і входить до переліку обладнання, що постачається для федеральних служб США за спеціальним контрактом із GSA. Йтиметься про модель з уже легендарної серії Viper, а саме про бінокль Vortex Viper HD 10x50 WP.

Огляд

Треба сказати, що коробка з біноклем виглядає досить цікаво. Кольори хакі з сріблястим логотипом Vortex на кришці і з боків, усім своїм виглядом вона недвозначно показує, що ми маємо справу з надійною технікою, яка не підведе в складних умовах.

Подивимося, що всередині, і почнемо, як завжди, з аксесуарів. Чохол – сумка, що входить до комплекту, виконана із міцного чорного поліестеру. Стінки сумки з м'яким наповнювачем, а всередині вона оздоблена синтетичною тканиною. На внутрішній стороні клапана сумки є сітчаста кишенька на «блискавці», застібається сумка за допомогою потужного карабіна.

Для перенесення сумки служать здвоєні петлі для кріплення на поясі і міцний ремінь для носіння на плечі. Ремінь кріпиться до сумки пластиковими карабінами.

Усередині сумки, крім бінокля, знаходиться шийний ремінець, інструкція та серветка для протирання оптики. Коли йдеться про бінокль, то шийний ремінець також важливий, як краватка для костюма. І тут комплектація Viper вища за всякі похвали. Ремінець дуже зручний, ергономічний, правильної анатомічної форми та з шириною близько 40 міліметрів. Матеріал, з якого він виготовлений, дуже еластичний, добре пружинить і приємний на дотик. Зовні ремінець обшитий чорним нейлоном. Для кріплення ремінця до корпусу бінокля на ньому є невеликі петлі біля окулярів.

Налюбувавшись аксесуарами, перейдемо до найістотнішого – бінокля. Отже, корпус. Корпус Viper із міцного полікарбонату з легкосплавними металевими вставками. Зовні він захищений якісним гумовим покриттям темно-зеленого кольору. Дизайн корпусу стильний та лаконічний. Конусоподібні тубуси органічно перетікають у потужну центральну балку (шарнір). Знизу біля основ окулярних блоків є спеціальні заглиблення під великі пальці рук, що помітно сприяє зручності поводження з біноклем. Вага бінокля 840 грам. Він добре збалансований, при цьому центр тяжіння посідає практично на середину центрального шарніра.

Загалом все виготовлено та зібрано дуже точно та якісно. Втім, у цьому немає нічого дивного, адже цей бінокль виготовлений у Японії, про що красномовно свідчить відповідний напис на корпусі та серійний номер.

До речі, якщо вже говорити про стандарти якості, то слід відзначити чудову пиловологозахищеність бінокля відповідно до міжнародного стандарту захисту IPX7. Відповідно до цього стандарту занурення в рідину протягом 30 хвилин на глибину 1 метр не завдасть приладу жодної шкоди і не вплине на його функціональність. Крім цього, корпус бінокля заповнений інертним газом (аргоном), і в конструкції застосовані герметизуючі О-кільця. Така оптика не пітніє, і їй не страшні погодні умови. Але цього замало. Щоб максимально відповідати приказці «танки бруду не бояться», оптика бінокля захищена від подряпин, олій та бруду спеціальним покриттям ArmorTek.

Об'єктиви та окуляри бінокля також захищені гумовими кришечками. Кришка для окулярів здвоєна та кріпиться на шийному ремені за допомогою спеціальних петель, одна з яких розрізна. Кришки на об'єктивах кріпляться до тубусів бінокля за допомогою гумових кілець. Кришки прилягають щільно і добре тримаються.

Як відомо, будь-який федеральний агент, що поважає себе, повинен мати комфортне місце для стаціонарного спостереження. Для цих цілей бінокль має гніздо кріплення штативного L-адаптера, розташоване спереду центрального шарніра і закрите пластиковою кришечкою, що загвинчується.

Фокусування бінокля - внутрішнє центральне і здійснюється за допомогою гумового фокусувального коліщатка діаметром 32мм. Вузол фокусування розташований дуже вдало і легкодоступний навіть у рукавичках. Хід вузла плавний, м'який і точний, «мертвий хід» відсутній.

Повний діапазон налаштування фокусу укладається приблизно в 1,6 обертів коліщатка. Слід зазначити, що завдяки зручності розташування та плавності ходу весь діапазон фокусування буде доступний вам буквально за три секунди. Це відмінний результат, особливо якщо йдеться про спостереження динамічних об'єктів. Мінімальна дистанція фокусування бінокля близько 2,4 метра. Діапазон діоптрійного підстроювання дорівнює +/-5 діоптрій. Корекція особливо зору спостерігача виконується за допомогою рифленого пластикового кільця шириною 11 міліметрів, розташованого під правим окуляром. Ось на цьому моменті варто зупинитись особливо. Для того, щоб здійснити налаштування, спочатку необхідно трохи підняти кільце в бік окуляра (до клацання). Після закінчення фокусування просто посуньте кільце вниз, тим самим забезпечивши його надійну фіксацію та гарантію того, що встановлене вами налаштування не зіб'ється.

Хід кільця фокусування м'який та рівномірний, без зусиль. Для зручності регулювання на кільці та тубусі бінокля є відповідні мітки. Міжзіркова відстань (IPD) у даної моделі варіюється від 59 до 75 мм.

Виконаний за оптичною схемою ROOF із застосуванням призм BAK-4 з нанесеними на них фазокоригуючими та діелектричними покриттями, бінокль забезпечує дуже високий контраст та чіткість зображення. Для максимального підвищення якості зображення та зниження впливу оптичних аберацій, у конструкції бінокля застосовані лінзи зі скла з високою щільністю HD (High Density) та екстра-низькою дисперсією. Також для цього на лінзи нанесено спеціальне повне багатошарове (Fully Multi coated) покриття антивідблиску Vortex XR. Колір покриття на об'єктивах рожево-оранжевий, на окулярах та призмах – зелений та фіолетовий. Інтенсивність покриття покриття трохи вище середньої. Як бачите, бінокль просто напханий високотехнологічними рішеннями. Все це у поєднанні з великими об'єктивами зі світловим діаметром 50 міліметрів забезпечує дуже яскраве, контрастне та об'ємне зображення.

Картину вдало доповнюють ширококутні окуляри з очними лінзами діаметром 22 міліметри, що мають винос зіниці 19 мм і розмір вихідної зіниці 5 мм. Форма зіниць ідеально кругла.

Окуляри мають наочники типу «твіст». Вони вкриті приємним на дотик матеріалом і регулюються по висоті в три кліка. Максимальна висота їхнього підняття - 9 мм.

Торці лінз об'єктивів і окулярів не чорнені, усередині бінокль покритий чорною матовою фарбою. Якість покриття дуже хороша, розсіяне світло практично відсутнє. Усередині тубусів встановлені діафрагми, оптичні елементи закріплені за допомогою металевих оправ.

Оцінка зображення

Зображення, яке дається біноклем, - відмінне. Яскраве, контрастне, «соковите». Передача кольорів коректна, трохи «тепла». Край поля зору є надзвичайно різким. Юстування бінокля відмінне.

Хроматизм ледь помітний, причому ближче до краю зображення, а центром фарбування відсутня. Позитивна дисторсія відзначається приблизно із 60% радіусу поля від центру. Кривизна і астигматизм вкрай малі і видно лише по краю. Точкові об'єкти (зірки) виглядають добре майже по всьому полю. Таку якість зображення астрономи називають «pinpoint stars».

Загалом бінокль має прекрасну корекцію зображення, яка забезпечує близько 85% якісного поля зору. Заміри поля бінокля показали, що воно дорівнює 5,2 градуси, що дуже добре узгоджується із заявленими виробником характеристиками: 5.3 градуси або 93 метри на відстані 1 кілометра.

Висновок

VortexViperHD10x50 WP - диво інженерної думки, відмінний прилад, що увібрав у себе безліч найпередовіших технологій. Японська якість, помножена на американський прагматизм, дали чудовий результат. Можна довго перебирати різні варіанти, але якщо вам потрібен справжній бінокль для справжнього чоловіка, то цей варіант, поза всяким сумнівом, має бути фаворитом вашого вибору.

Невелика вага для свого класу та відмінні оптичні характеристики у поєднанні з високим ступенем захищеності роблять цей бінокль особливо придатним для мисливців та мандрівників. Втім, маючи такий запас якості, цей прилад чудово впорається з будь-яким завданням, навіть таким, яке під силу тільки федеральним агентам. :)