Огляд бінокля Vortex Diamondback 10x42 WP

Вступ

Американська компанія Vortex задає дуже високі стандарти якості продукції, що випускається.

Оптика  Vortex - це завжди дещо більше, ніж класна техніка, це ще й клієнтоорієнтований підхід. І практично у кожному приладі це можна відчути на практиці.

Прекрасною ілюстрацією до цього може бути серія біноклів Diamondback. У цьому огляді ми познайомимося з однією з моделей серії - біноклем Vortex Diamondback 10x42 WP.

Огляд

Як театр починається з вішалки, і будь-який товар починається з упаковки. Коробка, в якій поставляється бінокль, примітна не тільки досить стильним дизайном і високою міцністю, але й тим, що на ній є безліч корисних даних про специфіку та характеристики цієї моделі.

Вдосталь розглянувши упаковку, рушимо далі і подивимося, що там усередині. Ось тут на нас чекає сюрприз: замість простого м'якого чохла до складу поставки входить чудовий напівжорсткий фірмовий кейс. Покритий чорним нейлоном, він забезпечує надійне зберігання бінокля та дуже зручний у процесі спостережень. Закривається він за допомогою застібки «блискавка» і комплектується зручним ремінцем на плечі, що кріпиться до нього пластиковими карабінами.

Усередині, крім бінокля, знаходиться шийний ремінець, інструкція та серветка для протирання оптики. Скажімо кілька слів про шийний ремінець, що входить у поставку. Він дуже широкий, близько 35 міліметрів. Матеріал, з якого він виготовлений, дуже еластичний, добре пружинить і приємний на дотик. Зовні ремінець обшитий чорним нейлоном. Для кріплення ремінця до корпусу бінокля на ньому є масивні та міцні гумові петлі.

Розібравшись із аксесуарами, перейдемо, нарешті, до самого бінокля. Корпус бінокля міцний полікарбонатний. Він покритий якісною сіро-зеленою гумою, яка щільно прилягає до нього. З боків корпусу на гумове покриття нанесена дрібна лазерна насічка, що забезпечує надійний обхват приладу руками.

Бінокль відмінно лягає в руки і дуже добре збалансований, його вага в 740 грам не завдає жодного клопоту спостерігачеві. Прилад повністю пиловологозахищений і заповнений аргоном. У конструкції застосовані герметизуючі О-кільця. Бінокль відповідає міжнародному стандарту захисту IPX7.

Об'єктиви та окуляри бінокля захищені гумовими кришечками. Кришка для окулярів здвоєна та кріпиться на шийному ремені за допомогою спеціальних петель, одна з яких розрізна. Кришки на об'єктивах кріпляться до тубусів бінокля за допомогою гумових кілець. Кришки прилягають щільно і добре тримаються.

З урахуванням досить великого збільшення (10-х) зовсім не зайвим виглядає наявність у бінокля гніздо кріплення штативного L-адаптера, яке закрите пластиковою кришечкою, що загвинчується. Варто відзначити, що проміжок між тубусами бінокля невеликий і буде потрібно адаптер з тонкою ніжкою.

Фокусування бінокля - внутрішнє центральне і здійснюється за допомогою гумового фокусувального коліщатка діаметром 30 мм. Вузол фокусування розташований у комфортній зоні та легкодоступний. Хід вузла м'який і точний з деяким зусиллям, «мертвий хід» практично відсутній.

Повний діапазон налаштування фокусу укладається приблизно в 1,6 обертів коліщатка. Тобто. приблизно за 4-5 секунд вам буде доступним весь діапазон фокусування. Це непоганий результат, якщо йдеться про спостереження динамічних об'єктів. Мінімальна дистанція фокусування близько 1,7 метра. Загалом це дуже хороші показники для 10-кратного бінокля. Діапазон діоптрійного підстроювання дорівнює +/-5 діоптрій. Корекція особливо зору спостерігача виконується за допомогою 9 мм рифленого пластикового кільця, розташованого під правим окуляром.

Міжзрачкова відстань (IPD) у даної моделі варіюється від 57 до 73 мм.

Виконаний за оптичною схемою ROOF із застосуванням призм BAK-4 з нанесеними на них фазокоригуючими та діелектричними покриттями, бінокль забезпечує дуже високий контраст та чіткість зображення. Цьому чимало сприяють і об'єктиви зі світловим діаметром 42 мм, вкриті зеленим багатошаровим покриттям, що просвітлює типу FMC (Fully Multi Coated). Інтенсивність покриття, що просвітлює, - середня.

Ширококутні окуляри з очними лінзами діаметром 21 мм просвітлені аналогічним способом.

Винос зіниці 16 мм, розмір вихідної зіниці 4.2 мм. Форма зіниць овальна, практично кругла.

На особливу увагу заслуговують добре виконані наочники типу «твіст». Вони мають оригінальну і ергономічну конусну форму, вкриті приємним на дотик матеріалом і регулюються по висоті в «два кліки». Максимальна висота їхнього підняття - 6 мм. Торці лінз об'єктивів та окулярів не чорнені, усередині бінокль покритий чорною матовою фарбою. Якість покриття хороша, розсіяного світла небагато. Оптичні елементи закріплені за допомогою металевих оправ.

Оцінка зображення

Зображення, що дається біноклем, яскраве та контрастне, дуже і дуже гарне. Передача кольорів коректна, злегка «тепла». Край поля зору різкий з тонкою блакитною облямівкою. Юстування бінокля дуже хороше.

Хроматизм помітний, але не нав'язливий. Вдень навіть у сонячну погоду його прояви навряд чи суттєво докучатимуть спостерігачеві. А от у нічний час при спостереженні яскравих точкових об'єктів або Місяця буде вже важко не помітити кольорову облямівку по їхньому периметру. Позитивна дисторсія відзначається приблизно з 2/3 радіусу поля зору центру. Кривизна поля проявляється незначно, і стає суттєво помітною лише біля краю. Також до краю помітна невелика кома та астигматизм. Загалом бінокль забезпечує близько 75% якісного поля зору. Виміри поля бінокля показали, що воно дорівнює 6,4 градуса, це досить добре узгоджується з заявленими виробником характеристиками: 6.6 градуса або 115 метрів на відстані 1 кілометра.

 

Висновок

Vortex Diamondback 10x42 WP – гідна модель у дуже примітній серії від компанії Vortex. У цій серії приладів органічно поєдналися дорогі технології оптичних покриттів, цікавий дизайн та елементи комплектації, характерні для топового рівня приладів. Все це разом дає очікуваний результат – відчуття володіння дуже продуманою та якісною річчю.

Щодо спеціалізації цього бінокля говорити складно – це універсальний солдат. Він може бути успішно застосований у широкому спектрі спостережних завдань від туризму та полювання до перегляду спортивних змагань та спостережень за дикою природою. Загалом потрібно віддати належне цьому приладу, він один із небагатьох біноклів, які дійсно на 100% відпрацьовують кошти, вкладені в його придбання.